• 1400/07/22 - 13:12
  • تعداد بازدید: 8
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در فضای مجازی صورت پذیرفت؛

برگزاری کارگاه مجازی «تاثیر بازی در رشد شخصیت اجتماعی کودک»

به مناسبت هفته ملی کودک کانون پرورش فکری شهرستان بستک کارگاهی ویژه والدین با عنوان، «تاثیر بازی در رشد شخصیت اجتماعی کودک» برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان؛ به مناسبت هفته ملی کودک کانون پرورش فکری شهرستان بستک کارگاهی ویژه والدین با عنوان «تاثیر بازی در رشد شخصیت اجتماعی کودک» برگزار کرد. 
طی این نشست که با حضور جمعی از والدین اعضا بود، نازنین حاجی قاسمی عضو کودک مرکز، نامه کودکان را قرائت نمود. 
سپس منیژه مدنیان روانشناس کودک، در این کارگاه به تاثیر بازی در تربیت و رشد شخصیت کودکان با هدف ایجاد حس مثبت در کودک، تخلیه انرژی و ایجاد تعامل و لذت پرداخت.
وی به مقوله تاثیر‌بازی، اصول بازی و چرایی بازی با کودک اشاره کرد و گفت: کودک در جریان بازی انواع مهارت‌ها را کسب می‌کند و در ابعاد مختلف اجتماعی، حسی و شناختی مهارت‌هایی را کسب می‌کند. همچنین بازی با کودک باعث حس پرسشگری و صمیمیت بین والد و کودک می‌شود.
مدنیان گفت: یکی از اصول بازی با کودک این است که بازی مورد علاقه کودک باشد و او در بازی رهبر و تهیه کننده و کارگردان بازی باشد.
وی افزود: هر کودک به جهت نیازهای هیجانی نیاز به گذران زمان با کیفیت با والدین دارد. بازی باعث ایجاد تعامل مثبت بین والد و کودک می‌شود و  این تعامل منجر به ایجاد صمیمیت شده که میزان حرف شنوی کودک را افزایش می‌دهد .
در ادامه نشست پرسش و پاسخ بین والدین و روانشناس کودک در خصوص انواع بازی‌های مفید و بازی‌هایی که می‌بایست جایگزین بازی‌های آنلاین شود، بحث و تبادل نظر شد.
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب حالت کور رنگی

انتخاب رنگ

اندازه فونت