• 1400/07/18 - 20:15
  • تعداد بازدید: 26
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
از سوی انجمن عکاسان نوجوان هرمزگان؛

فراخوان مهرواره عکاسی «شادی‌های کودکانه» منتشر شد

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قشم، فراخوان عکاسی «شادی‌های کودکانه» را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان؛ فراخوان عکاسی «شادی‌های کودکانه» عنوان جدیدترین مهرواره عکاسی انجمن عکاسان نوجوان استان هرمزگان، منتشر شد.
به گفته سارا پاکدامن کارشناس آفرینش‌های هنری، انجمن عکاسان نوجوانان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان در راستای سیاست‌های کلی کانون مبنی بر آسیب‌زا بودن برنامه‌های رقابتی، می‌کوشد تا نوجوانان را به تعامل، دوستی، همبستگی و مشارکت در فعالیتهای گروهی تشویق کند. 
پاکدامن افزود: انجمن عکاسان نوجوان همواره موضوعاتی را به صورت مناسبتی و یا فصلی در قالب مهرواره برای تشویق کودکان و نوجوانان علاقمند به عکاسی مطرح کرده و به صورت نمایشگاهی در دید عموم قرار دهد.
کارشناس آفرینش‌های هنری اظهار داشت: با توجه به شرایط رخ داده ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، همزمان با سالروز ملی کودک مهرواره، عکاسی"شادی های کودکانه" را انتخاب کرده تا کودکان، نوجوانان و بزرگسالان علاقمند استان هرمزگان، با ثبت لحظه‌های شاد و خاطره‌انگیز کودکانه در این فراخوان شرکت کنند.
به گفته پاکدامن تقویت و پرورش مهارت خوب دیدن، توجه به لحظه های شاد کودکان و، ثبت لحظه های زیبا و به یاد ماندی، شناسایی اعضای توانمند و مستعد از اهداف این مهرواره است که با با مشارکت  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم برگزار می‌شود.
وی افزود: آثار علاقمندان به صورت تک عکس پذیرفته مى‌شود. هم چنین علاقمندان می‌توانند عکس‌‌های رنگی یا سیاه و سفید خود را که با موبایل یا دوربین عکاسی ثبت کرده‌اند در این مهرواره، شرکت دهند.
کارشناس آفرینش‌های هنری کانون هرمزگان گفت: هر شرکت کننده می‌تواند ۵ عکس با کیفیت و با فرمت jpg  از طریق نشانی hormozgan.kpf.ir/shadiha ارسال نمایند.
 وی افزود: کودکان نوخوان ( ۷  تا پایان ۸ سالگی) و نونهال( ۹ تا پایان ۱۱ سالگی ) و عزیزان نونگاه (۱۲ تا پایان ۱۴ سالگی ) و نوجوان( ۱۵ تا پایان ۱۷ سالگی) گروه سنی بخش اول این مهرواره می‌باشند.
پاکدامن در ادامه گفت: در بخش دوم همچنین بزرگسالان نیز می‌توانند در این فراخوان شرکت نمایند.
بر همین اساس شیوه‌نامه این فراخوان، عکس‌ها می‌تواند رنگی یا سیاه و سفید بوده و تصاویر ارسالی با موبایل نباید کمتر از ۸ مگاپیکسل باشد.
 همچنین عکس‌ها باید همراه با مشخصات شرکت‌کننده، عنوان اثر و با فرمت jpg در اندازه‌ی ضلع کوچک حداقل حجم ۱۸۰۰پیکسل و حداکثر ۱ مگابایت باشد.
 
گفتنی است از آثار برتر تقدیر و نمایشگاه مجازی آثار در صفحه اینستاگرام انجمن و بخش گالری سایت کانون هرمزگان بارگذاری می‌شود.
 
بر اساس تقویم اجرایی مهرواره مهلت ارسال آثار تا ۱۰ آبان ماه می‌باشد و اعلام نتایج  و تقدیر از آثار برتر در نیمه دوم آبان ماه ۱۴۰۰ همزمان با هفته کتاب‌و کتابخوانی است‌.
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب حالت کور رنگی

انتخاب رنگ

اندازه فونت